Arnold Rimmer: „Mě nemůžete vyděsit …“

Arnold J. Rimmer - citaty.orgArnold Rimmer: „Mě nemůžete vyděsit. Jsem zbabělec. Mám strach pořád!“

Arnold Jidáš Rimmer, BDP. SDP (BDP = bronzový diplom za plavání, SDP = stříbrný diplom za plavání)

Arnold Rimmer se narodil na Jupiterově měsíci Io jako nejmladší ze 4 bratrů. Jeho tři bratři Frank, Howard a John byli kapitáni kosmických lodí nebo zkušební piloti.

Před svou smrtí byl druhým technikem na vesmírné lodi Červený trpaslík. Jeho nedbalost při opravě tepelného štítu ale způsobila, že při následném výbuchu celá posádka zahynula v důsledku ozáření. Přežil pouze třetí technik David Lister. Než ale mohl být Lister propuštěn ze stázové komory, kde pro něj neplynul čas, musel palubní počítač Holly vyčkat, než se sníží úroveň radiace, což trvalo 3 miliony let. Jelikož byl nyní Lister poslední žijící člověk a navíc uvězněný hluboko ve vesmíru, musel Holly zajistit, aby se udržel při zdravém rozumu. Za tímto účelem se rozhodl z celé posádky „oživit“ jako hologram právě Rimmera, přestože se s Listerem vyloženě nesnášeli.

Rimmer se zpočátku snažil přimět Listera k poslušnosti a dodržování subordinace, ale nedisciplinovaný povaleč Lister tyto snahy zcela ignoroval. Listera tedy z celého srdce nenáviděl. Usmířil se s ním jen na pár hodin, kdy Lister s Rimmerem ztroskotal a obětavě hodil svoji milovanou kytaru do ohně, aby nevyhasl. Rimmer byl velice dojat, protože věděl, že Lister miloval svoji kytaru stejně tak jako on svoji truhlu od otce z javánského kafrového dřeva. Na výraz přátelství nařídil Listerovi spálit jeho cenné vojáčky z Napoleonovy armády. Přátelství ovšem trvalo jen do té doby, než Rimmer zjistil, že v ohni nehoří Listerova kytara, ale její kopie vyřezaná ze zadní části truhly z javánského kafrového dřeva. Posléze se tedy Rimmer musel spokojit s tím, že bude pouze členem rovnocenné posádky, kterou kromě něj a Listera tvořil android Kryton a Kocour, humanoidní bytost, která se za 3 miliony let vyvinula z Listerovy březí kočky, jež také přežila výbuch na lodi.

Postava je lehce identifikovatelná díky velkému tiskacímu písmenu H na čele, které označuje, že je pouze hologramem. Rimmer v seriálu představuje nevyrovnaného, neurotického, hnidopišského, puntičkářského, zahořklého, osamělého jedince, který je zřejmě nejméně oblíbeným členem posádky Červeného trpaslíka. Zoufale touží po povýšení, avšak neustále propadá u astronavigačních zkoušek, díky kterým by se mohl stát důstojníkem.

Více citátů od Arnold Rimmer: Arnold Rimmer – citáty